اواز خواندن برای روح برای زندگی بهتر

تا حالا کسی برای روح شما آواز خوانده است؟ گوش ما صدای آوازی که برای روح خوانده می‌شود، نمی‌شنود. می‌دانید چرا پرندگان در آسمان راهشان را گم نمی‌کنند؟… حتما صدایی در گوش پرنده‌ها آواز می‌خواند. آواز پرنده‌ها بازتاب همان آواز است. صدایی در گوش گل‌ها آواز می‌خواند. رنگ گل‌ها، پاسخ آنها به همان آواز است. صدایی در گوش آفتاب آواز می‌خواند. درخشش آفتاب، پاسخ و پژواک همام آواز است…
حیف که ما در بازار مسگرها زندگی می‌کنیم! این همه صدا نمی‌گذارد که ما صدای آشنا را بشنویم. عالم پر از صداست.
همه سعی ما باید این باشد که این صدا را بشنویم. برای اینکه این صدا را بشنویم، باید نسبت به هیچ صدایی بی‌تفاوت نباشیم. وقتی کودکی با ما صحبت می‌کند، وقتی غریبه‌ای از ما نشان می‌پرسد، یا کمک می‌خواهد، وقتی بیماری در چشمان ما نگاه می‌کند… اگر به همه صداها توجه کردیم، به همه صداها با محبت گوش کردیم، صدای خدا را می‌شنویم. نمی دانیم این صدا را در کدام لحظه از عمرمان خواهیم شنید. آن لحظه مبارک چه وقتی است؟ مثل شب قدر. مثل شکفتن و درخشش “ملکه‌ی شب”
خداوند وقتی هدیه‌ای داد، پس نمی‌گیرد. بهترین هدیه هم صدای خدا در گوش دل انسان است.
وجود ما، حتی اگر مثل زباله هم باشد، باز برق صدای خدا در آن می‌درخشد.
خدایا دنیا سرشار از صدای توست. از همه‌ی درخت‌ها، از همه‌ی گل‌ها، از همه‌ی مرغان آسمان، ستاره‌ها، آفتاب، سایه، خاک، سنگ، صدای تو به گوش می‌رسد. گوش ماست که نمی‌شنود. مشکل از گیرنده است، نه فرستنده.
مشکل این است، آنقدر صداهای بیگانه در گوش ما انباشته شده، که جا را برای صدای آشنا تنگ کرده است.
از جستجو خسته نشوید، تا صدای آشنا را بشنوید. این صدا از قلب شما به گوشتان می‌رسد، از آسمان قلب خودتان. خوب گوش کنید.»

منبع میناگران، عطاء الله مهاجرانی، نشر امید ایرانیان، اسفند ۸۳ @Sedigh_63

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.